Розташування камер відеонагляду

Камери можна розділити на пристрої, що використовуються для внутрішнього спостереження і для зовнішнього.

Камери для зовнішнього спостереження

Головне при виборі камери для вуличного відеоспостереження – врахувати виконання корпусу для умов, в яких вона буде експлуатуватися. В першу чергу необхідний захист від опадів і бруду, тому пристрої встановлюються в корпус стандарту IP-66. Друге – антивандальний захист. Корпус повинен витримувати навмисні і випадкові впливу без порушення працездатності обладнання. Залежно від розташування і призначення, камера може працювати в умовах прямого впливу для виведення її з ладу. Третє – підігрів для роботи в мороз, що важливо для українських реалій.

Зверніть увагу на робочий діапазон температур, заявлений виробником. Експлуатація в екстремально жарких або холодних умовах не гарантує належного функціонування та призводить до виходу з ладу обладнання.


Велику роль відіграє якісна передача зображення в темний час доби або в умовах неоднорідного освітлення. Вуличні відеокамери оснащуються ІЧ підсвічуванням для зйомки в нічному режимі. Крім того, потрібно звертати увагу на чутливість пристрою, для цілодобової роботи це значення не повинно бути менше 0,01 люкс

Технологія WDR (широкий динамічний діапазон) вирівнює рівень освітленості фону і фокусованих об’єктів. За рахунок цього досягається висока деталізація картинки без пересвічених або затінених ділянок.

Камери для внутрішнього спостереження

Установка відеоспостереження найчастіше проводиться всередині приміщення. Для таких цілей призначені внутрішні відеокамери. В офісах і магазинах найчастіше використовуються пристрої з купольним корпусом, їх зручно встановлювати на підвісних стелях. Для домашнього використання користуються популярністю моделі в мініатюрному корпусі. Вони не вимагають монтажу, їх легко встановлювати заново в нові місця і переносити в інші приміщення.

Характеристики внутрішніх камер

  • Аналогові – працюють по аналоговому стандарту і передають відеосигнал на відеореєстратор. Аналогову систему відеоспостереження легко встановити і налаштувати, вона дозволяє транслювати відео на екрани без затримок і артефактів. Внутрішні відеокамери, які ви можете купити та встановити з нашою допомогою, розрізняються за форматами. Стандарти бувають: HD-TVI AHD CVBS і HD-CVI Також зустрічаються гібридні пристрої, які підтримують відразу декілька стандартів.
  • Мережеві – розроблені для роботи і підключення по мережі. Налаштування пристроїв можна робити віддалено, а також переглядати трансляцію в реальному часі через мережу інтернет. Щоб підключитися до відеопотоку потрібно встановити спеціальне програмне забезпечення на комп’ютер або смартфон. Внутрішні мережеві пристрої дозволяють передавати відео з роздільною здатністю від 1 до 12 Мп і отримувати яскраву і якісну картинку. Встановлена ​​CMOS-матриця забезпечує чітке відображення рухомих об’єктів, так що картинка не змащується.
  • Компактні – поставляються в корпусі малих розмірів і використовуються для відеоспостереження всередині приміщення: в квартирах, офісах або приватних будинках. Малі габарити роблять обладнання малопомітним для відвідувачів, що дозволяє проводити зйомку, не привертаючи увагу. Деякі моделі обладнані підставкою і не вимагають монтажу. Їх можна встановити на полиці шафи або на столі. А при наявності мікрофона, достатньо лише одного відеотехніка, щоб вести повноцінну зйомку із зображенням і звуком. При відсутності освітлення працює інфрачервоне підсвічування і включається нічний режим спостереження.